Dodany: 2011-11-09 08:33:38

 

Źródła prawa polskiegoPrawo tak jak wszystko na świecie ma swoje źródło. Prawo polskie ma swoje źródło w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Konstytucja to naczelne, nadrzędne, główne i najważniejsze źródło prawa polskiego.

 

Konstytucja to główny akt prawny zawierający regulacje sfery prawa w danym kraju. Obejmuje ona wszystkie sfery życia i współżycia społecznego obywateli danego kraju. Adwokat rzeszów studiował konstytucję wiele razy, zna ją niemal na pamięć. Adwokat rzeszów podkreśla znaczenie konstytucji. Wszystkie ustawy mają w niej swój początek, odwołują się do niej i nie mogą być sprzeczne z konstytucją. Naczelny akt prawa to dokument stanowiący także o prawie międzynarodowym.

 

Konstytucja wywiera wpływ na kształt pozostałych aktów prawnych w danym państwie muszą one być z nią zgodne. Adwokat rzeszów skazuje na nieliczoną liczbę batalii jakie toczą politycy bijąc się o zgodność poszczególnych ustaw z konstytucją. Konstytucja to nie jedyny akt prawny. Pozostałe źródła prawa to ustawy i przepisy. Zawarte są one w odpowiednich kodeksach.

 

Jeśli chcesz dokładnie poznać dokumenty stanowiące źródłą prawa polskiego, koniecznie odwiedź odpowiednie rządowe strony www lub inne prawnicze strony internetowe, które udostepniają je w orginalnym brzmieniu wraz z komentarzami.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Źródła prawa polskiego
Nick: